Kas yra parfumuotas vanduo?

Parfumuotas vanduo  (Eau de Parfume) – tai viena iš kvapiųjų skysčių rūšių, tarsi tarpinis variantas tarp kvepalų ir tualetinio vandens. Parfumuotas vanduo lietuviškai dar vadinamas kvapiuoju vandeniu. Šis kvapusis skystis savo sudėtyje turi pakankamai daug kvapiųjų medžiagų (apie 7-15 procentų), tačiau yra kiek mažesnės koncentracijos nei kvepalai. Tačiau parfumuotas vanduo užpurkštas ant kūno išlieka pakankamai ilgai.

Įprastai kvapiųjų skysčių lakumas yra skirtingas. Kvapų dominavimo sistema skirstoma į tris etapus. Tai aukščiausias, vidurinis ir pagrindinis. Aukščiausiasis – tai laiko tarpas, prasidedantis kvepalų užpurškimu ant odos. Laikui bėgant jis blėsta ir tuomet įsivyrauja vidurinysis kvapų lygmuo. Na o jam išsivedėjus, juntamu lieka pagrindinis kvapas. Taigi, šie trys etapai labiausiai būdingi kvepalams. Parfumuotas vanduo pasižymi intensyviu viduriniuoju kvapu, na o tualetinis – viršutiniuoju. Priklausomai nuo to, kuris kvapų lygmuo dominuoja, priklauso ir kvapo išlikimo laikotarpis.

Taigi, nuo kvapiojo skysčio koncentracijos priklauso jo laikymasis ant odos. Tad didesnės koncentracijos kvapiojo skysčio užtenka ilgesniam laikui. Dėl šios priežasties kvapieji skysčiai parduodami skirtingo dydžio talpose. Parfumuotas vanduo dažniausiai pateikiamas 15-45 ml pakuotėse.

Kvapusis vanduo išlieka ilgesnį laiką nei tualetinis vanduo. Neretai jis naudojamas kvėpinant ne tik kūną, bet ir plaukus ar audinius (drabužius). Tačiau skysčio sudėtyje esantys aliejai gali pakenkti švelniems, subtiliems audiniams, tokiems kaip šilkas, todėl juos reikėtų pasaugoti.

Dėl didesnės koncentracijos paprastai parfumuotas vanduo yra kiek brangesnis nei tualetinis vanduo, jau nekalbant apie odekoloną. Eau de Parfume parfumuotas vanduo yra vienas populiariausių pirkėjų pasirinkimų, kadangi tai tarpinis variantas kokybės ir kainos atžvilgiu. T.y. šis vanduo pigesnis už kvepalus, tačiau ilgiau išliekantis nei tualetinis vanduo.

Visi kvapieji skysčiai savo sudėtyje turi alkoholio. Jo kiekis priklauso nuo kvapiųjų medžiagų koncentrato skystyje. Kuo didesnis koncentratas, tuo mažesnis kiekis alkoholio. Alkoholis padeda kvapui ilgiau išlikti ir sklisti nuo kūno. Tačiau nemaža dalimi kvapiųjų skysčių sklidimas ir išsilaikymas priklauso ir nuo vartotojo odos. Vyriški Kvepalai ilgiau išlieka ant riebios odos. Taip pat kvapo išlikimui įtaką daro ir kūno pH lygis.

Tiptop.lt internetinėje parduotuvėje galima įsigyti žinomų gamintojų parfumuoto vandens ir kitų kvapiųjų skysčių prieinamomis kainomis. Gausus pasirinkimas tiek moterims, tiek vyrams skirtų kvapų.

This entry was posted in Grožio prekės, Kvepalai and tagged , , . Bookmark the permalink. Comments are closed, but you can leave a trackback: Trackback URL.